При продажі або купівлі готового бізнесу в Україні багато людей допускають ряд помилок. У цій статті зібрані найпоширеніші, щоб ви могли ознайомитися з ними і не допускати в подальшому житті.

При продажі діючого бізнесу підприємці найчастіше припускаються двох помилок: так званого "фальстарту" і нескінченного відтягування остаточної угоди.

У першому випадку власники усвідомлено завищують ціну на підприємство, і в результаті його ніхто не хоче купувати. Простий приклад: бізнесмен вирішив продати готовий бізнес в Україні. Орієнтовна вартість його власності - 2 мільйони гривень. Проте він виставляє ціну в три мільйони. В результаті купувати підприємство ніхто не хоче, оскільки цих грошей воно не коштує. І навіть якщо власник знизить ціну, покупці не знайдуться. Одні вважатимуть, що якщо ціна знизилася один раз, то знизиться і ще раз і чекатимуть цього моменту, а інші вирішать, що підприємство занепадає і тому купувати його не стануть.

Друга помилка - відтягування остаточної угоди. Бувають такі випадки, що  остаточну угоду увесь час відтягують, збільшуючи ціну на підприємство і чекаючи нових покупців. У такій ситуації фірма найчастіше просто втрачає свою цінність в очах тих, хто бажає її придбати.

При купівлі малого і великого бізнесу також виникає безліч проблем. Ось найголовніші з них:

1) Приховані борги.Досить часто заповзятливі власники умовчують про борги підприємства, орендну плату за устаткування або приміщення і тому-подібне. Тому слід завжди уточнювати подібні нюанси при складанні договору. А при купівлі ТОВ з ПДВ слід бути особливо уважним.

2) Проблеми з персоналом. Можливо, що колишній власник міг платити співробітникам набагато більше, ніж вказував в документах. Якщо ви цього не врахуете, персонал може звільниться і бізнес понесе серйозні збитки.

3) Конкуренція. Купуючи готовий бізнес в Києві і Україні в цілому, слід пам'ятати, що ви придбаєте лише матеріальну частину бізнесу, а ось клієнти можуть піти до попереднього власника, якщо він вирішить відкрити нову подібну справу. Якщо ж ви купуєте малий бізнес в США, вам немає про що турбуватися, тому що законодавством цієї країни подібна поведінка заборонена.

4) Територіальні проблеми. Купуючи готовий бізнес, не полінуйтеся дізнатися про плани місцевої влади відносно територій, на яких розміщені активи підприємства. Можливо, саме там хочуть розбити парк або ще щось подібне. Бажання, звичайно, непогані, але вам вони світять величезними збитками.

От і всі основні неприємності, які можуть на вас очікувати. Проте пам'ятайте, що при купівлі або продажі готового бізнесу виникає безліч проблем. Причому частенько вирішити ці проблеми людині, яка постійно з ними не зтикається, практично нереально. Саме тому краще довірити подібні справи спеціальним організаціям, які вже мають досвід в цій сфері. Однією з таких організацій є OLSTEN PARTNERS LAW COMPANY.

Вже декілька років OLSTEN PARTNERS LAW COMPANY допомагає людям купувати та продавати готовий бізнес, створює юридичний супровід подібних угод. За цей час наша компанія прекрасно себе зарекомендувала та знайшла безліч клієнтів, які залишилися задоволеними якістю послуг фірми. Оцініть і ви переваги співпраці з нами.

Детальніше про купівлю готового бізнесу читайте тут.