Процес купівлі підприємства - досить складна і відповідальна справа. За словами експертів, тільки в 10% випадків потенційний покупець отримує достовірну інформацію про справжній стан підприємства. У 80% реальні показники прибутковості завищуються, а в інших 10% йдеться про відверте шахрайство.

Серед недобросовісних способів продажу невдалого бізнесу найчастіше фігурують такі:
- перебільшення фінансових показників та обсягів виручки;
- маскування інформації про претензії податківців;
- приховування поручительства за третіх осіб;
- неповідомлення про кредитний договір із заставою майна.

Багато бізнесменів піддаються обману і витрачають великі гроші на підняття бізнесу, виведення його на конкурентний рівень. Дуже шкода, якщо всі спроби виявляються марними і підприємство зазнає краху. Щоб не попастися в руки шахраїв, дотримуйтесь декількох правил.

Найперше, що має насторожити вас при купівлі підприємства - веселкові тони, в яких вам описують всі подробиці фірми. Давня мудрість «Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці», на жаль, ніколи не втратить своєї актуальності.

Більшість бажаючих продати підприємство розміщують безкоштовні оголошення в періодичному виданні або на інтернет-ресурсі. Чи варто довіряти людям, які не хочуть розщедритися навіть на таку дрібницю? Радимо звернутися в спеціалізовану фірму, яка має великий досвід, напрацьований список клієнтів і позитивні відгуки. Серед компаній, що пропонують купівлю та продаж підприємств, вигідно відрізняється OLSTEN PARTNERS LAW COMPANY. Фахівці фірми надають професійний юридичний супровід в ході купівлі-продажу підприємств різних форм власності. Не бійтеся заплатити експертам! Купити підприємство вартістю в кілька десятків тисяч доларів і не переживати про його рентабельність - безцінно.

На наступному етапі потрібно провести ретельну оцінку готового бізнесу. Знов-таки, якщо ви не профі, то якісно і компетентно це зробити вам навряд чи вдасться. Не скупіться витратити якийсь відсоток від загальної вартості на юридичний аудит передбачуваної покупки. В протилежному випадку ви втратите набагато більше. До того ж, наявність у вас офіційних, нотаріально завірених документів допоможе добитися значної знижки у продавця.

В ході операції не соромтеся задавати питання, уточнювати неясні моменти, цікавитись репутацією власника, дізнаватись про всі види зобов'язань. Будьте впевнені, якщо передбачуваний партнер намагається приховати будь-які відомості або годує обіцянками, можете сміливо припиняти будь-які ділові відносини. Чесному продавцю нічого приховувати.

Якщо рішення купити підприємство у певного підприємця прийнято, не поспішайте розслаблятися. На цьому етапі доцільно дізнатися про можливі ризики. Якщо ви вирішили купити підприємство з орендованими приміщеннями, переконайтеся, що термін оренди не закінчується з дня на день. Зобов'яжіть вашого партнера підписати гарантійне зобов'язання про відсутність боргів. Цим ви забезпечите себе від персональної відповідальності за боргові зобов'язання компанії за останні три роки.

OLSTEN PARTNERS LAW COMPANY бажає вам лише правильної і приємної покупки!